Porta 2023

Porta 2022 je za námi a my už chystáme příští ročník. V roce 2023 se s vámi opět uvidíme v Řevnicích, a to v dnech 23. - 25.6.

 

 

Vítězové Porty 2022

Porta 2022 má své vítěze!
Interpretační Porta: VeHiBa
2. místo: Jana Rychterová
3. místo: Zkusmeto
Autorská Porta: písnička Zápasím (VeHiBa)
Cena poroty: speciální ocenění za instrumentální výkon rytmické sekce Moniky Sonk
Zlatá Porta: Anička Roytová, Maruška "Amunka" Navrátilová

Aktualita z Řevnic

Vážení návštěvníci Porty,věnujte prosím pozornost aktuální informaci ke stanovému městečku.V důsledku deštivého počasí došlo k podmáčení louky a vjezd aut na ni není možný.

Vítězové Porty 2021

Porta 2021 má své vítěze!
Interpretační Porta: Lu's &
2. místo: Zkusmeto
3. místo: Saša Niklíčková
Autorská Porta: písnička Námořník (Saša Niklíčková)
Cena poroty: Štěpán Kočárek (skupina Ornament)
Zlatá Porta: Zdenek Schwager

Dobrých zpráv není nikdy dost

Svaz autorů a interpretů se rozhodl, podpořit každé letošní oblastní kolo částkou 2.000 Kč, určenou zejména na propagaci kola, zdůraznění klíčové funkce oblastních soutěžních koncertů v systému Porty a také přilákání nových soutěžících. Tisícovka totiž připadne jako cena pro vítěze kola v podobě transparentního šeku Svazu autorů a interpretů.
Lochness

Na poslední chvíli

Stále ještě přijímáme soutěžní přihlášky do oblastních kol, poslední volná místa jsou v kolech Chřibsko-karpatském, Západočeském, Krušnohorském a Vysočina. Nenechávejte svou přihlášku na tu úplně poslední chvíli, z kapacitních důvodů může být přihlašování ukončeno dlouho před termínem konání kola!
Přihlásit se můžete zde.

A je tu SMS hlasování

Finalisté Porty 2022 letos opět soutěží i o cenu posluchačů a diváků.

Porta 2017

Hlavními hvězdami Porty 2017 o kterých už víme, budou: Věra Martinová, Tomáš Klus, Petr Bende s cimbálovou skupinou Grajcar, Petr Kocman s PK bandem a Allanem Mikuškem a František Nedvěd. Porta také dostane ke svému vstupu do další padesátky infuzi nové krve, protože mládí je budoucnost, bez níž by byla i Porta starým usychajícím stromem. Představiteli mladé generace jsou novodobý trubadůr a písničkář VOXEL a skupina Light &love, letící v písničkářském světě strmě nahoru.

Vstupenky už jsou v předprodeji, tak si udělejte hezké Vánoce, protože vánoční cena 549 Kč platí jen do 15. ledna 2017.

Startujeme!

Tak máme za sebou ročníky, které se nesly ve znamení výročí - padesátá Porta (2016), padesáté narozeniny Porty a desáté finále v Řevnicích (2017) a otevíráme další padesátku??? No buďme skromní a buďme rádi, že s námi vy soutěžící (i vy, milí diváci a příznivci) stále "držíte basu"! Letos pro Vás otevřeme čtrnáct oblastních kol v celé České republice. Opět si budete moci zahrát, zazpívat a představit svoji novou tvorbu a to nejen proto, abyste získali slavnou sošku Porty 2018 a s ní mnoho dalších cen, ale abyste si zahráli spolu s dalšími muzikanty vedle slavných kapel a interpretů, ke kterým se doufáme také přiřadíte svojí tvorbou a uměním. Vítěze čekají kromě tradiční trofeje také další pódia partnerských festivalů Porty, rádia, nebo natáčení singlové produkce ve studiu Chevaliere v Řevnicích.

Autorská Porta

Do finále autorské soutěže festivalu Porty postoupily následující písně :

Poznejte finalisty 2017

Porta je hudební svátek, setkání s kamarády, dobré jídlo i pití, ale hlavně - SOUTĚŽ! Vítězové oblastních kol budou v Řevnicích soupeřit o přízeň poroty i diváků, nicméně vy se s nimi můžete seznámit už s předstihem. Na této stránce se vám představují slovem, obrazem i zvukem.

P.S. Několik profilů soutěžících chybí... Je nám to líto, ale jako každý rok i letos někteří finalisté na naši prosbu o zaslání materiálů nereagovali.

Změny v soutěžním řádu

1. Změna v autorské soutěži: Přihlášení skladby do autorské soutěže bude možné až ve finále interpretační soutěže. Není tedy potřeba posílat nahrávky pro porotce. Interpretační i autorskou Portu udělí porota přímo naživo v Lesním divadle v Řevnicích.
2. Důležité: Každý muzikant se může soutěže zúčastnit ve třech různých kapelách, nebo seskupeních, aby nedošlo k poškození jedné z jeho skupin, pokud by se hlásily na Portu všechny? Naopak nelze soutěžit ve třech různých seskupeních jako hlavní interpret kapely, jednou sólo s kytarou, podruhé jako duo nebo kapela s repertoárem tohoto interpreta.
3. Na Portu se můžete přihlásit v kterémkoli místě ČR a není vázáno trvalým pobytem. Záleží na vašem rozhodnutí.
4. Věková hranice účastníků Porty se posouvá z 15 na 14 let.
5. Vítězný interpret i vítězná písnička budou nasazeny do Folkparády na ČRO Region.
6. Oblastní kola začínají již 3. 3. 2018 ( Severo-moravské a Jihočeské kolo) a končí 5. 5. 2018 ( Moravsko-slezské kolo)

Porta 2018 se bude konat pod záštitou ministerstva kultury ČR .
Hlavními mediálními partnery jsou Country rádio a ČRO

Image