Porta

Switch to desktop Register Login

Porta - festival folk, trempské a country hudby

Porta alej v Řevnicích

Nebylo to až zas tak jednoduché, během těch tří Porta dnů dát v daný čas a danou čtvrthodinku dohromady děti, muzikanty, zahradníka a fotografa, aby bylo zdokumentováno, kdo který z těch 17 Porta lip zasadil, kdo se o strom bude starat atd.
Ale vše dopadlo bezvadně a první strom Porty, nepočítáme-li lípu na náměstí, kterou jsme zasadili již 7.6., zasadila skupina Votvíráci. Patronkou první Porta - lípy je od 27.6.2008 žačka Veronika Drechslerová.
Druhá lípa byla zasazena skupinou Hluboké nedorozumění a při sázení asistovala i Hanička Škopová, dcera jednoho z muzikantů. Patronkou druhé lípy je Madla Rajchlová.

Vše je zdokumentováno, takže jen co Helenka Rytířová a Dáša Borovská zpracují fotky a najdeme, která ke komu patří, budete znát majitele Porta stromů v Řevnicích.
Děkujeme pánům zahradníkům a informace o řevnických porta-lípách a jejich patronech tady budou přibývat.

Je zajímavé, že s dalšími sázenými stromy přibývalo i nápadů a tak některé z lip dostaly i svá osobní jména. Najdete je zatím na některých vedoucích kůlech, ale budou se vyrábět i destičky, na kterých budou jména těch, kteří strom zasadili. Možná, že se někteří, kteří to nestihli, také dohodnou na jménech svých stromů.

JVZ