Porta 2021 – jak soutěžit

Vinou nejisté situace některá oblastní kola neproběhnou tak, jak jsme zvyklí - tedy naživo. Přesto chceme soutěž pořádat a finalisty opět přivítat v řevnickém Lesním divadle, proto jsme připravili podmínky pro konání některých oblastních kol v elektronické formě. Chcete-li letos soutěžit, přečtěte si prosím pozorně následující řádky.

Zvolte oblastní kolo a vyplňte přihlášku. Do přihlášky uveďte názvy písniček, se kterými chcete soutěžit.
https://www.porta-festival.cz/pro-soutezici/oblastni-kola

Vyčkejte, až vás osloví pořadatel oblastního kola. Sdělí vám, zda soutěž proběhne živě nebo elektronicky, a také počet soutěžních písniček. V případě elektronické verze vám pošle odkaz a heslo pro upload videa.

Následující pokyny platí pro elektronickou verzi soutěže:
Natočte video na mobil nebo kameru. Video musí být natočené na jeden záběr bez střihu a bez playbacku - tedy live. Musí být patrné, že interpret nebo kapela hrají živě celou skladbu bez střihu. V případě natáčení na mobil použijte prosím orientaci na šířku.
Video zkomprimujte podle pokynů uvedených níže a soubor(y) pojmenujte tak, aby byl z jejich názvu patrný název písničky. Soubor(y) nahrajte na odkaz, který vám pořadatel poskytl.
Výsledky budou zveřejněny na webu Porty.

Upozornění: Dbejte prosím na to, aby video bylo možné „spárovat“ s přihláškou (např. aby název souboru odpovídal názvu písničky v přihlášce). Předejdete tím jeho možnému nepřijetí do soutěže.

Technické parametry videa:
Prostor pro ukládání soutěžních nahrávek je limitovaný, proto byla stanovena maximální datová velikost videa na 200MB. S komprimací vám může pomoci např. program HandBrake (k dispozici zdarma!)
https://handbrake.fr/

 Ideálních technických parametrů dosáhnete nastavením hodnot tak, jak je zobrazeno zde: