Richard Krajčo

Richard Krajčo se narodil 1. 6. 1977 v Ostravě. V mládí se věnoval hodně fotbalu, který mu byl útěkem před šikanou spolužáků, jelikož byl "příliš odlišný". Jeho život změnilo setkání s kytarou, kterou dostal poprvé do rukou ve 14 letech. Toto setkání poznamenalo jeho další život, fotbal se stal pasé a Richard začal měnit svůj šatník a veškerý volný čas věnoval hraní.

Již na střední škole v roce 1993 založil punkovou kapelu THE Kryštof. Vyučil se elektrikářem a chtěl pokračovat ve studiích na VŠ báňské v Ostravě, obor informatika. Studia ale kvůli přijetí na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (dramatický obor) nadobro zanechal. O rok později vyhrál konkurzna moderování hudebního pořadu Medúza, jímž se dostal poprvé na televizní obrazovky (působí zde dodnes). Jeho divadelní kariéra začala v roce 1999 angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě – dostal roli Hamleta. O rok později obdržel cenu za talent roku. V současné době se střídavě objevuje v inscenacích Národního divadla v Praze (od 2003) a ostravském Divadle Petra Bezruče.

V roce 2001 už proráží i jako hudebník, jeho kapele Kryštof vychází první deska, která se stává bestsellerem. Jako první si dovolil upozornit na televizní playback, když si na předávání Slavíků během svého vystoupení na TV Nova zalepil pusu lepící páskou. O rok později (2002) sklízí se skupinou plody svého snažení - pět nominací na ceny Akademie populární hudby.  Na podzim téhož roku mu vychází druhé album a Krajčo a spol. si opět odnášejí čtyři nominace Anděly. O rok později získává Richard opět Anděla, tentokrát za skladbu roku.

BONUS: Richard Krajčo - Cesta (17. 10. 2012, Palác Akropolis) - 7 pádů HD

  • schedule
    neděle 15.00
Tagged under: neděle 15.00
D

Dasa

  • Male
Image