Porta

Switch to desktop Register Login

Porta - festival folk, trempské a country hudby

Zasaď strom v roce 2011

Není to tak složité.
Vezme se malý stromek, zasadí se, zalije se a on pak vyroste a máme z něj radost celý život. Idea je jasná, provedení různé. Sázet se může oficiálně, nebo i jinak. Tomu jinak se taky říká gerilové sázení a spočívá v tom, že zasadíte strom, nebo keř, nebo jinou rostlinu tam, kde se to třeba neočekává a kam by to městský zahradník nepovolil, protože až prý strom vyroste do velikosti jemu vlastní, něčemu by vadil...:-))
Ale to už tady nebudeme...

A taky se to dá tak, jak jsme se rozhodli v rámci akce „Zasaď strom, ať máš kyslík na zpívání“. V Řevnicích to letos tedy 2011 bylo už počtvrté a tak už máme celkem jasno. Lidi z Porty, nebo ti, kteří se přidají coby brigádníci (je to za vstupenku na Portu) a děti z Řevnic se sejdou pod velením zodpovědného lesníka a vysadí na mýtině předem připravené tolik stromů, na kolik jim stačí síly. Takže letos to bylo asi 300 buků, borovice, modříny a nějaký ten doubek. Zakončeno tradičně opékáním a snědením patřičného počtu buřtíků.

Celá akce má jedno důležité poslání. Naučte děti sázet stromky. Nejen že bude kyslík, a spousta zeleně, ale rozhodně si lze jen těžko představit, že ten kdo už jednou zasadil strom, tak nějaký jiný zlomí. Nebo jen tak uřízne... A tak až půjdete zasadit nějaký ten stromek, vezměte s sebou ještě i děti. I jedno stačí…
A pak to bude jeho strom, bude se o něj třeba i starat, nebo se na něj jen tak dívat, jak roste. A pak to naučí i svoje děti a ty to zase naučí jejich děti... Ale kdybyste nevěděli přece jen jak na to, přečtěte si knížku Muž který sázel stromy.
Ahoj JVZ

fotky z akce najdete tady: http://www.porta-festival.cz/viewcategory/52.html

 

Muž, který sázel stromy - Wikipedie
Muž, který sázel stromy je novela z roku 1953 o síle ducha od francouzského spisovatele Jeana Giona. Byla přeložena do mnoha jazyků, včetně češtiny a ...

Příběh - Postavy - Původ příběhu - Adaptace